Kanał Rss
Content
Zdrowe odżywianie podstawą dobrego samopoczucia
18 marca 2019

x2-684x1024-260x260Wywiad z jednym z założycieli Food & Fit Catring Dietetyczny – Adamem Ogrodowczykiem

 Redakcja: Jaka wiąże się historia z założeniem firmy?

Adam Ogrodowczyk: Początkowo wraz z żoną Elą prowadziliśmy studio zdrowego stylu życia. Było to około cztery lata temu. W naszym studio prowadziliśmy zajęcia ogólnorozwojowe oraz treningi personalne. Co za tym idzie prowadziliśmy również doradztwo dietetyczne. W związku z prowadzoną działalnością mieliśmy zapytania od klientów, czy była by taka możliwość żebyśmy przygotowywali zdrowe dietetyczne posiłki. Pewnego dnia trafiliśmy na ogłoszenie o sprzedaży cateringu dietetycznego. Praktycznie od razu podjęliśmy decyzję o zakupieniu tej działalności. Poprosiliśmy o wsparcie moją siostrę Ewę Ogrodowczyk, która miała duże doświadczenie w gastronomi oraz jej partnera Tomasza Kusego-rewelacyjnego szefa kuchni. Tak właśnie powstał Food & Fit Catering Dietetyczny.

Kto do niej należy?

Jak już nadmieniłem wyżej Tomasz Kusy to wyśmienity szef kuchni. Ewa Ogrodowczyk jest managerem gastronomii oraz dietetykiem. Adam Ogrodowczyk zajmuje się treningami personalnymi. Natomiast Elżbieta Ogrodowczyk jest instruktorką fitness oraz przeprowadza konsultacje dietetyczne.

W jaki sposób utrzymać szczupłą sylwetkę i być pełnym energii?

Przede wszystkim należy w miarę możliwości unikać przetworzonej żywności- co poprawi nasze zdrowie oraz samopoczucie. Do tego ruch na świeżym powietrzu lub w klubie fitness i sukces gwarantowany!

Jakie produkty stosujecie?

Z założenia stosujemy produkty nie przetworzone, takie jak świeże warzywa, owoce, mięso oraz ryby. Różnego rodzaju kasze, które mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mięso gotujemy w niskich temperaturach tak żeby zachowało jak najwięcej wartości odżywczych oraz delikatny smak. Unikamy smażenia na głębokim tłuszczu, to wszystko sprawia że odżywiając się w ten sposób nigdy nie czujesz się przejedzony natomiast masz dużo energii.

Ile zaleca się posiłków dziennie?

W naszych zestawach znajduje się pięć posiłków dziennie.

Dlaczego warto korzystać z dietetycznego cateringu?

Żyjemy w czasach, w których mamy coraz mniej czasu, dlatego catering dietetyczny jest świetną alternatywą dla samodzielnego przygotowywania posiłków. Oszczędzasz czas, nie stoisz w korkach w drodze do sklepu, nie czekasz w kolejce w sklepie, nie musisz się zastanawiać co wsadzić do garnka żeby kaloryczność oraz makro składniki miały odpowiednie proporcje. Oszczędzasz również paliwo, prąd ponieważ nie gotujesz, nie zmywasz. To korzyści jakie dostajesz poza zdrowymi, zróżnicowanymi i zbilansowanymi posiłkami które rano czekają pod Twoimi drzwiami.

Jakie jest wasze hasło przewodnie?

„Restauracja Zamknięta w Pudełku”.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: