Kanał Rss
Content
Wygrana przed sądem
21 listopada 2017

case-law-677940_64017 listopada Urząd Miasta Gdynia poinformował, że Sąd Unii Europejskiej opublikował wyrok w sprawie przekształcenia lotniska w Gdynia-Kosakowo z wojskowego na wojskowo-cywilne. Sąd UE zadecydował, że wydana wcześniej przez Komisję Europejską decyzja w tej sprawie jest nieważna i przyznał rację Gdyni.

– Gdynia oraz miejska spółka Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo wygrały w sprawie lotniska przed sądem Unii Europejskiej. Sąd unijny przyznał rację miastu i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie gdyńskiego lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne – poinformował Urząd Miasta.

Nie wiadomo jednak, kiedy lotnisko będzie mogło znowu rozpocząć swoją działalność. – Trzeba być realistą i wiedzieć, że upłynęło wiele lat i wiele okoliczności się zmieniło i nie ma prostego powrotu do tej sytuacji przed wydaniem decyzji KE – powiadomiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. – My w tej chwili bardzo intensywnie pracujemy nad tym, aby lotnisko jak najszybciej uruchomiło operacje cywilne, ale w nowej formule – dodała.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: