Kanał Rss
Content
Tramwaj na Nowej Bulońskiej Północnej
5 października 2017

linia tramwajowaSzesnaście podmiotów złożyło wniosek o udział w przetargu na budowę Nowej Bulońskiej Północnej wraz z linią tramwajową w ramach poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnicy Południe – podał portal transport-publiczny.pl. Realizacja inwestycji ma zakończyć się w 2019 r.

Termin składania wniosków o przystąpienie do udziału w postępowaniu przetargowym minął 3 października. Po weryfikacji dokumentów wykonawcy, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu postępowania przetargowego, zaproszeni zostaną do złożenia ofert cenowych. Udziałem w postępowaniu zainteresowane są firmy bądź konsorcja, którym przewodniczą Mosty Łódź z Łodzi, Energopol Szczecin, Metrostav Polska z Warszawy, Mota-Engil Central Europe z Krakowa, IDS-BUD z Warszawy, Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe z Bydgoszczy, ZUE z Krakowa, MTM z Gdyni, Budimex z Warszawy, Aldesa Construcciones Polska z Warszawy, Eurovia Polska w Kobierzyc, Strabag z Warszawy, Trakcja PRKiT z Warszawy, MOST z Sopotu, NDI z Sopotu, Skanska z Warszawy.

Zakres prac przewiduje m.in. budowę ulicy Nowej Bulońskiej Północnej o długości ok. 2,7 km, budowę dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 2,6 km z przystankami Nowa Politechniczna, Łabędzia, Stolema, Zabornia i Ujeścisko. Przy przystankach Zabornia i Ujeścisko przewidziano węzły integracyjne. Ponadto inwestycja obejmie realizację mostu nad Potokiem Siedleckim oraz budynku stacji prostownikowej wraz z wyposażeniem oraz budowę lub przebudowę odcinków szeregu ulic.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: