Kanał Rss
Content
Karta Mieszkańca
20 listopada 2017

zegarOd 14 listopada w Gdańsku można złożyć wniosek o przyznanie Karty Mieszkańca, która uprawnia do bezpłatnego skorzystania raz w roku z 10 atrakcji miejskich. Aby ją otrzymać należy być zameldowanym w Gdańsku, rozliczać się z podatku dochodowego w dowolnym urzędzie na terenie miasta lub opłacać tutaj podatek od nieruchomości.

Wszyscy, którzy otrzymają Kartę Mieszkańca będą mogli odwiedzić następujące atrakcje: Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Gdański Ogród Zoologiczny, wieżę Bazyliki Mariackiej, jedną z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, Lodowisko Miejskie na Placu Zebrań Ludowych, Muzeum Bursztynu – oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Pałac Opatów – oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne: Dom Przyrodników oraz Piwnica Romańska. Będzie można także uczestniczyć w meczu Lechii Gdańsk.

Mimo, że system działa krótko, cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zresztą Karta Mieszkańca jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców.

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: